Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Kad ir kur planuotumėte vestuves, nemažai laiko atima fotografo paieškos. Kai kurios poros norėdamos sutaupyti prašo draugų, kad įamžintų jų vestuvių ceremoniją. Kai kurie išsirenka patį brangiausią fotografą tikėdamiesi, jog kaina atitinka kokybę, per daug nesigilindami į forografo stilistiką. Tai netiesa. Mūsų šventės akimirkos visada liks mūsų širdyse, tačiau taip pat malonu, kai po kelių metų atsivertus nuotraukų albumą (taip! nuotraukų albumą, o ne nuotraukos jūsų kompiuterio aplankale) galvosite, jog jūsų nusamdytas fotografas perteikė jūsų šventę skaitmeniniu būdu taip, kaip būtent jūs norėjote. Tad vis dar išlieka klausimas – kaip tinkamai išsirinkti vestuvių fotografą?

Kur ieškoti. Jiegu planuojate vestuves savo šalyje, fotografo paieškos bus lengvesnės nei vestuves planuojant svetur. Vis dėl to gal turite draugų tarpe, kurie jau atšoko vestuves ir gali parekomenduoti gerą fotografą ar pasikliaukite paieškomis socialiniuose tinkluose. Jeigu vestuves planuojate svetur – dažniausiai priimtini du variantai: pirmasis – prašyti išsirinkto fotografo keliauti kartu su jumis ir įamžinti jūsų vestuvių akimirkas (tai be abejonės yra brangiau) arba antrasis variantas pasikliauti vestuvių koordinatoriumi vietoje, kurioje planuojate vestuves. Vestuvių palnuotojai turi nemažai patirties su “geraisiais” ir “blogaisiais” fotografais, tad galite 100% pasikliauti savo vestuvių koordinatoriumi, tačiau nepasitikėkite aklai – neužsisakykite pirmojo pasiūlyto fotografo, prašykite rinktis iš kelių variantų.

Vestuvių stilistika. Kiekvienas profesionalus fotografas yra menininkas, kiekvienas menininkas turi savo braižą, stilistiką, tad būkite atsargūs – jeigu turite fotosesijos viziją ir esate jau išssirinkę fotografą, būkite atsargūs – ramiai peržvelkite fotografo darbus, prašykite vestuvių portfolio. Nors dauguma profesionalių fotografų noriai įgyvendins visas jūsų idėjas, tačiau duokite pirmenybę menininkui, kuris turio stilistika artimesnė jūsų širdžiai.

Fotografo portfolio. Šais laikais įsigyti fotoaparatą nesunku, kiekvienas iš mūsų lengvai gali paspausti fotoaparato mygtuką, tačiau kiek iš mūsų turi tam talentą? Jeigu fotografui akimirkų įamžinimas tik uždarbiavimas, galite pajusti tai iš padarytų kadrų. Nuotraukos profesionalios, apdirbtos bet šaltos, užfiksuota akimirka nebloga, bet nuotrauka be sielos – tik laiku nuspaustas parato mygtukas. Žvelgiant į fotografo “portfelį”, iki trečios nuotraukos turi išsprūsti žodis ‘wow’, jei ties dešimta nuotrauka jūsų galvoje sukasi žodžiai “nu gal ir nieko.. ” pasakykite tvirtą ne (net jeigu tai  ir jūsų geriausias draugas) ir ieškokite kito fotografo.

maxresdefault

Paslaugų paketai. Kai vestuvėse dalyvauja tik nuotaka su jaunikiu, poros dažniausiai užsisako tik fotografo paslaugas ceremonijos metu ir fotosesijai po jos. Jeigu į svetimą šalį vykstama su svečių kompanija, jaunavedžius domina ne tik skaitmeninės nuotraukos, tačiau ir vestuvių video. Dauguma fotografų ‘išmokę’ dirbti tik su poromis, tad labai svarbu išsiaškinti ar fotografas turi patirties dirbant tiek su svečiais, tiek su pora. Nepamirškite, jog kuo daugiau svečių vestuvėse, tuo didesnė kaina gali būti fotografo paslaugų – dirbti su didele žmonių grupe visada sunkiau nei tik su keliais.

Rezultatas. Svarbiausias momentas, kurio laukiame šventei pasibaigus, tai yra fotosesijos rezultatas. Dažniausiai nuotraukos yra pateikiamos skaitmeninėse laikmenose, tačiau visada paklauskite fotografo, ką jie gali pasiūlyti papildomai. Vis labiau populiarėja jaunavedžių knygos, kuriose sukurta jūsų meilės istorija. Daugelis fotografų siūlo šią paslaugą, kuri jau yra įskaičiuota į paslaugų paketą, o jeigu ne, tada visada galima užsiskyti žymiai pigiau per patį fotografą, nei vėliau patiems pasidaryti vestuvių nuotraukas.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s