Vestuvės užsienyje: etiketo taisyklės jaunavedžiams

Pradėjus planuoti vestuves užsienyje, pradedame nuo šventės biudžeto. Kad ir kaip keistai skambėtų, tačiau vestuvių ceremonija ir šventė užsienyje nekainuoja daugiau nei Lietuvoje. Be abejonės, visi supranta, jog nebus tokio svečių skaičiaus kaip kelti puotą gimtojoje šalyje, o taip gal ir geriau – nereikia sukviesti visų pažįstamų, kuriuos sunku net draugais pavadinsi, taip sakant “iš reikalo”. Dažniausiai jaunavedžiai nutaria, jog kelionės išlaidas padengia kiekvienas svečias sau, o jau už ceremoniją ir šventę atsakinga yra pati pora. Tad kyla klausimas, kokių etiketo taisyklių būtina laikytis organizuojant vestuves užsienyje?


blogs-aisle-say-11Metropolitan-Wedding-Gramercy-Terrace-New-York-Tory-Williams-Photography-bar (1)

Mokamas baras. Kiekvienas žinome, kad prabanga kainuoja. Jeigu prabangios vestuvės ne būsimų jaunavedžių kišenei, reikėtų apsvarstyti labiau prieinamus variantus. Turėkite omenyje – visada užsisakykite vietą šventei, kur gėrimai yra įskaičiuoti į paketo kainą. Ar įsivaizduojate svečių veidus, kai nuėjus prie baro ir užsisakius raudono vyno taurę, bus pateikta sąskaita? Ne kažin koks prisiminimas liks apie Jūsų vestuvių puotą.

 

Šventės personalasOcean_Sands_Hotel_Sligo_Beach_Wedding_Venue_friendly_staff_catering_to_every_need. Kiekvienas jaudinasi tiek per vestuvių ceremoniją, tiek per vakarinę šventės dalį. Gal net sunku susišnekėti svetima kalba svetur, tačiau niekada negalima pamiršti žmonių, kurie dirba Jums vestuvių dieną. Nepamirškite, jog jie patiria streso daugiau nei būsimi jaunavedžiai. Personalas, kuris padeda išpildyti visas detalias Jūsų vestuvių dieną, neturėtų būti pamirštas ir taip pat “pavalgydintas” ir “pagirdytas”. Juk tikrai niekas nenorėtų, jog atsirastų alpstančių žmonių būrys per nuotakos ir jaunikio šokį.

Kiekvienas svečias yra svarbuswedding-guests. Vestuvių dieną visas dėmesys yra sutelktas į savo antrą pusę, vis dar negalite patikėti, kad vienas kitą nuo dabar vadinsite žmona ar vyru. Kad ir kaip norėtumėte visą dieną būti susikabinus už rankučių, tačiau nevalia pamiršti svečių, kurie dalyvauja Jūsų šventėje. Juk atvažiavo tokį kelią, kad tik su Jumis pasidalintų džiaugsmingomis akimirkomis pačią Jūsų svarbiausią dieną. Padėkokite kiekvienam atskirai, papasakokite kokią trumpą juokingą akimirką, kurią praleidote kartu (taip suartinsite svečius, kurie nepažįsta vienas kito) ir skirkite laiko su kiekvienu nusifotografuoti atskirai.

Dovanų įvardijimas o-WEDDING-PRESENT-ETIQUETTE-facebook.Visi svečiai žino, jog geriausia dovana ta, kuri telpa mažame vokelyje. Jeigu nusprendėte tuoktis užsienyje, savaime suprantama, jog svečiai didelių dovanų neteiks, tačiau niekas nepadaro žmogaus laimingesnio nei laisvė – neįvardinkite vestuvių kvietimuose apie jokias dovanėles Jums, taip pat gėlių spalvos (nebent tai būtų kilnus tikslas kaip kiekvienas svečias atneša sodinuką, kuris bus paaukotas atauginant sudegusį mišką). Kiekvienas Jums padovanos tai, kas atrodo teisinga ir gražu –  duokite laisvę svečiams pasirinkti patiems.

 

Nepiršliaukite. Wedding_Guest_FemaleSusilaikykite nuo pagundos surasti draugei vaikiną savo vestuvių dieną ypač tada, jeigu vienas iš dalyvaujančių taip pat vienišas. Pasistenkite nesodinti prie vieno stalo vien tik vienišų draugų, kad ir kaip norėtųsi. Išlaikykite balansą. Niekas per Jūsų vestuves nenori būti stebimas po didinamuoju stiklu, leiskite svečiams atsipalaiduoti ir švęsti drauge su Jumis – laikui bėgant vienišų draugų ratas vis mažės!

 

Svečiai ne fotografai unplugged-weddings-784. Kiekvienas iš mūsų nemažą laiko dalį praleidžiame socialiniuose tinkluose ir keičiamės džiaugsmo akimirkomis virtualioje erdvėje. Be abejonės, daugelis svečių norės įamžinti vestuvių akimirkas savo telefonais ir pasidalinti jomis su tais, kurie dalyvauti negalėjo. Patarimas toks: pasistenkite šmaikščiai įspėti draugus, jog turėsite profesionalų fotografą savo šventei ir kad netrukdytų jam dirbti savo darbo. Neretai, kai svečiai sugadina nemažai tobulų kadrų fotografams, kai “netyčia” iššoka su mobiliais telefonais arba sugalvoja apeiti porą iš priekio ir nufotografuoti su svečiais (asmenukė), o fotografas užfiksavo akimirką su jaunaisiais ir Onute priešakyje. Įspėkite, jog svečiai lai atsipalaiduoja ir leidžia profesionalams tinkamai atliekti savo darbą.

Ką daryti, kaip daryti, o ko, vis dėlto nedaryti, kiekvienas sprendžiame pats ir kokias nerašytas taisykles savo vestuvių dieną priimsite, priklauso tik nuo Jūsų. Nebijokite svečiams išsakyti savo nuomonės, tik bet kokias pastabas, kaip jie turėtų elgtis, išsakykite juoko forma – juk nenorite gadinti nuotaikos tiek sau, tiek savo svečiams.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s