Vestuvių prietarai: tikėti ar ne?

Kai pagalvojame apie vestuvių prietarus, be abejonės, pirmasis šovęs į galvą – vestuvinė suknelė. Daugelis vis dar tiki prietarais, kai kurie vis dar jų laikosi, o kai kuriems visiškai nerūpi liaudies išmintis. Ar kada nors pagalvojome, jog prietarais “apkabinėta” ne tik vestuvinė suknelė, bet kiekviena vestuvių dalis – nuo vyriškų marškinių iki dovanėlių svečiams.

bridal-bouquet-hanky

Suknelė ir bateliai. Daug nuotakų iki dabar tiki jog būsimas vyras negali jos pamatyti su vestuvine suknele iki pat vestuvių. Nesvarbu ar pora gyvena kartu ar atskirai, tačiau šio prietaro laikosi daugelis porų ir vestuvių dieną ruošiasi atskirai. Tačiau ar žinojote, jog nuotakoms nepatartina rinktis batelių atvirtu priekiu? Sakoma, kad aukštakulniai uždara nosimi gali prikviesti tiek sėkmę, tiek turtus į naujus namus. Kaip išvengti prietaro, jeigu nusprendėte avėti atviru priekiu batelius? Pora dienų prieš vestuves panešiokite juos lauke ir tada prietaras nesuveiks, taip pat, pranešioti bateliai vestuvių dieną reiškia didelę laimę.

Prieš vestuves. Sakoma, jeigu nuotaka čiaudi ryte prieš vestuvių ceremonija (ar jos giminaičiai) – geras ženklas. Jeigu atsikėlus ryte lyja – turtinga ir laiminga šeima, netgi ašaros vestuvių dieną reiškia, jog nuotaka bus laiminga šeimyniniame gvvenime.

Wedding_plan

Nuotakos puokštė. Yra dvi medalio pusės – pirmoji, teigiama, nuotaka mesdama gėlių puokštę dalinasi laime su savo svečiais, taip pat mergina pagavusi puokštę, tikėtina, ištekės sekančiais metais. Ar esame girdėję, kad nuotaka nederėtų mesti gėlių puokštės? Liaudies išmintis byloja, jog nuotaka mesdama savo puokštę paleidžia laimę iš rankų. Deja, kuo tikėti, o kuo netikėti pasirenka patys jaunieji.

Vestuviniai žiedai. Sakoma, jeigu vestuvinis žiedas bus be jokių brangakmenių, tada šeimyninis gyvenimas eis tolygiai, be didelių rūpesčių. Ar žinote kodėl yra nepatartina nusiimti vestuvinio žiedo? Todėl, kad jis saugo sutuoktinius nuo negandų, pavydo, nužiūrėjimo. Žiedus turėtų nupirkti jaunikis tiek sau, tiek nuotakai, nes tai laikoma laiminga gyvenimo pradžia.  Reikia būti atsargiems, kai ant piršto maunate žiedą, nenumesti jo ant žemės – tai reiškia greitą santuokos išširimą. Niekada neduokite draugėms/ams matuotis tiek sužadėtuvių, tiek vestuvinio žiedo, nes galimai savo laimę atiduosite svetimiems.

 

choosing_your_wedding_bouquet

Vestuvių data. Liaudies išmintis byloja, jeigu tekėsite sausį – greitai liksite našle/iu, vasarį, birželį, lapkritį ir gruodį – laiminga, pilna meilės santuoka. Nusprendusiems tuoktis kovo mėnesį, visą santuoką lydės trečių asmenų nuomonės vyravimas šeimoje. Besituokiantiems balandį, santuokoje bus visko – tiek laimės, tiek skaudžių akimirkų. Geriausias metas tuoktis liepą, bei rugpjūtį – šie mėnesiai sudaro tvirtą santuokos pagrindą, o tie, kurie nori mėgautis ramiu gyvenimu – patartina tuoktis rugsėjį ar spalį.

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s