Vestuvėms nebūtini dalykai

Image result for wedding

Šiandien norėtume apžvelgti dalykus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo būtini kiekvienose vestuvėse ir jiems išleidžiamos didžiulės sumos pinigų. Svarbu yra tai, kad jūs pasirinktumėte tinkamus elementus, kurie padarys jus laimingais ir jūsų svečius patenkintais.

Pakvietimai
Interneto amžiuje, taupydami pašto išlaidas, praneškite žmonėms apie jūsų datą el. paštu. Galite pridėti naudingų vietų ir apgyvendinimo nuorodų, o jūsų svečiai gali tai išsisaugoti. Ši variantas yra greitas, draugiškas biudžetui ir toks lengvas.

Image result for wedding guests

Svečiai
Kodėl nepabėgus ir nesusituokus tik dviese? Augantys svečių sąrašai yra vienas didžiausių iššūkių planuojant vestuves, neviršijant biudžeto.Jei iš tikrųjų nenorite, kad kas nors dalyvautų jūsų vestuvėse, tai ir nekvieskite jų. Yra didelė tikimybė, kad jiems bus padaryta paslauga, jei jiems nereikės dalyvauti.Net per dideles vestuves galite sutvarkyti svečių sąrašą pvz., nekvieskite vakarienės to, su kuo neitumėte vakarienės paprastą dieną. Dalinkitės savo ceremonija tik su savo artimiausiais ir brangiausiais ir galėsite linksmintis švęsdami, tik mažesniu mastu.

Jūsų tėvų draugai
Taip, jie tikriausiai matė, kaip jūs užaugote, ir taip, jūsų tėvai to norėtų, bet jūs neturėtumėte jaustis įpareigoti pakviesti juos į savo vestuves. Tai yra pagrindinis vestuvių patarimas, kurio reikia imtis, jei norite visiškai kontroliuoti savo dienos planavimą.

Image result for big wedding dresses

Didelė, balta vestuvinė suknelė
Laikai ir tendencijos keičiasi ir dabar kaip niekad lengva pasirinkti tai kas jums patinka, vietoj didelės baltos suknelės. Džinsiniai kombinezonai, kelnių kostiumai dominuoja visose vestuvių kolekcijose, taip pat spalvos, tokios kaip mėlyna, šampanas ir raudona … Vienas iš svarbiausių dalykų planuojant vestuves yra išlikti ištikimam savo skoniui ir stiliui.

Dizainerių batai
Kai kurios nuotakos jaučia pareigą nusipirkti prabangius vestuvėms skirtus batus. Bet pagalvokite: jei vilkite ilgą suknelę, kas iš tikrųjų mato jūsų batus?

Pamergės ir pabroliai
Yra didelė tikimybė, kad praleisite juos. Ir jūsų draugams tikriausiai bus lengviau sužinoti, kad jiems nereikia pirkti tinkamų suknelių ar pabrolių kostiumų. Bet priskirkite pareigas draugei ar dviems, pavyzdžiui, laikyti jūsų puokštę, padėti su makiažu ir tikrinti svečių sąrašą. Jeigu vis dėl to norite turėti pabrolius ir pamergės atminkite , kad šiais laikais nebūtina derinti pamergių skaičiaus su pabrolių skaičiumi.

Image result for hens party non traditional

Bernvakario/Mergvakario vakarėliai
Lygiai taip pat akivaizdu, kad jums nereikia daryti tradicinio vakarėlio su šėlsmu iki ryto naktiniuose klubuose. Mes asmeniškai rekomenduotume nedidelį artimų draugų, tokių, kurie bus jūsų vestuvėse, susibūrimą užsiimant veikla, kuri jums jau patinka. Ir nebijokite organizuoti netradicinį vakarėlį . Apsvarstykite bendrą mergvakario/bernvakario vakarėlį. Jei rengiate mažas vestuves, tai gali būti jūsų proga leisti daugiau draugų švęsti kartu, net jei negalite jų pakviesti dalyvauti ceremonijoje ir priėmime. Tai taip pat puikus pasirinkimas poroms, kurios dalijasi bendra draugų grupe.

Profesionali makiažo meistrė
Jei mokate pasidažyti pati jums tikrai nėra būtina makiažo meistrė. Jei nuspręsite pasitelkti profesionalę makiažo meistrę, turėkite keletą nuotraukų, kurios parodytų kokio įvaizdžio jūs norite ir įsitikinkite, kad prieš tai atlikote bandomąjį makiažą, kitaip gali paaiškėti, kad jūsų pasirinkta meistrė negali įgyvendinti ar sukurti įvaizdžio,kurio jūs norite.

Viešbučio kambarių rezervacija
Jei turite tik nedaug svečių greičiausiai nėra prasmės rezervuoti kambarių viename viešbutyje. Be galo malonu tiems svečiams išsiųsti el. laišką, sakykim, 1–3 rekomendacijas, kur patogiai įsikurti, prieinamomis kainomis, jaukiais viešbučiais, ir leisti jiems išsirinkti patiems.

Image result for assigned seats wedding

Paskirtos vietos
Priėmimo metu pabandykite priskirti svečiams stalus, bet ne konkrečias vietas. Sutaupysite daug planavimo laiko ir suteiksite savo svečiams šiek tiek laisvės.Jei jūsų vestuvių minia nedidelė ir norite patiekti vakarienės savitarnos ar kokteilių stiliumi, galite visiškai ignoruoti paskirtas vietas. Tai ypač naudinga, kai daugelis jūsų dalyvių turi bendrus draugus.Jei jūs darote tik mažas lėkštutes ir “kanape” tipo sumuštinukus, jums net nereikia tiek vietų, kiek turite svečių, o tai gali padėti sutaupyti vietos ir pinigų.

Kėdės užvalkalai
Svečiai retai komentuos, kaip gražiai atrodo kėdė. Dėl ko jie skųsis? Jei tos kėdės yra nepatogios, atkreipkite dėmesį į jas, o ne įmantrius užvalkalus.

Padavėjai
Sumažinkite išlaidas, naudodamiesi savitarnos stiliumi. Nemokėkite už gėrimų atnešimą taip pat jums užteks vieno ar kelių barmenų priklausomai nuo jūsų vestuvių dydžio, iš kurių svečiai galės patys užsisakyti ko jie nori.

Alkoholis
Jei jums nepatinka gerti, nesate skolingi savo svečiams be limito alkoholinių gėrimų. Paprastai geriantiems svečiams tai sukels stresą , tačiau jie išgyvens. Tiesiog perspėkite juos iš anksto. Mes siūlytume jums juos sudominti kokteiliais ar alternatyvomis alkoholiui. Mokėti už savo gėrimus yra nemalonu, nebent jūs rengiate ypatingai greitas ir nekasdieniškas vestuves. Jei norite sutaupyti pinigų, apsvarstykite keletą kitų variantų. Pavyzdžiui surasti vietą, kuri leistų jums (ar jūsų svečiams) atsinešti savo alkoholio, arba surengkite priešpiečių vestuves, kuriose žmonės natūraliai gers mažiau.

Image result for big wedding cakes

Tortas
„Aš išmečiau tiek daug nesuvalgyto torto“, – sako ne viena mūsų nuotaka. Nebūtina užsisakyti milžiniško kelių aukštų torto vien tam,kad atrodytų įspūdingai ar kad taip darė visos draugės per savo vestuves. Tai ne tik brangu bet ir nepraktiška. Siūlytume arba rinktis torto dydį pagal svečių skaičių arba pakeisti tortą kitais saldumynais, tokiais kaip spurgos, keksiukai, vieno kąsnio desertai.

Torto pjaustymo rinkinys
Nesijaudinkite, kad jums reikia nusipirkti išgraviruotą torto pjaustymo rinkinį. Greičiausiai jūsų šventės vieta ar maitinimo įstaiga jau turi šiuos daiktus – tiesiog paklauskite! Ir jei jie to nedaro, pasinaudokite tuo kaip būdu smagiai „pasiskolinti ką nors“ ir naudokite draugo ar šeimos nario rinkinį.

DJ
Geri didžėjai gali prisitaikyti prie bet kokios minios.Vestuvėse to nereikia. Jūs žinote, kas jums patinka, ir, dar svarbiau, jūs žinote, kas jums nepatinka. Sudarykite keturis grojaraščius: „Ceremonija“, „Vakarienė“, „Šokiai“ ir „Paskutinė daina“. Kiekvienam atvejui viršykite priėmimo ir šokių grojaraščius. Įkelkite juos visus į nešiojamąjį kompiuterį ar „iPad“. Paskirkite savo draugą (arba draugo plius vieną), kuris bus atsakingas už šiuos grojaraščius.Jei jūs vis dėlto to nusprendėte nusamdyti DJ ar grupę, nepamirškite uždrausti visų blogų ar jums nepatinkančių dainų.

Puokštės ir keliaraiščio metimas
Puokštės mėtymas yra miela tradicija, tačiau jei neatrodo, kad visi jūsų draugai miršta kaip nori taip pat susituokti, geriau praleiskite ją. Keliaraiščio metimas (kai jaunikis visų akivaizdoje nuima keliaraištį nuo nuotakos kojos, o paskui ją meta vienišiems vyrams) yra keistas.

Image result for vedding venue with no flowers

Gėlės
Jei renginio vieta yra graži, jai iš tikrųjų nereikia gėlių. Kas yra puiku, nes kai jūs sakote „vestuvės“ floristui, jų kainos stebuklingai padidėja.Jei bijūnai yra jūsų pasirinkta vestuvių gėlė, tačiau, jei jūsų vestuvės nebus gegužę ar birželį, šios gėlės gali brangiai kainuoti. Norėdami, kad išlaidos būtų mažesnės, rinkitės sezonines gėles.

Pamergių puokštės
Vestuvių planavimo klausimu dauguma žmonių automatiškai įtraukia gėles į sąrašą. Tačiau gėlės kainuoja ir ilgai netruks po didžiosios dienos greit nuvysta. Jei norite išbandyti kažką kitokio, galite ir jūs! Kodėl gi ne kiekvienas nešinas balionu ar pamergės suderintomis delninukėmis? Mes netgi girdėjome apie pamerges, nešančias šuniukus iš prieglaudos, o ne gėles.

Profesionalus fotografas
Prieš pradėdami praleisti profesionalų fotografą, turėtumėte gerai pagalvoti. Tačiau nereikia pasikliauti vien juo:

Susikurkite grotažymę
Vestuvių grotažymės gali atrodyti kvailai, tačiau jos yra nepaprastai naudingos. Net geriausias samdomas fotografas negali užfiksuoti kiekvienos geros akimirkos ir jūsų nuotraukų paruošimas užtruks dienomis ar savaitėmis. Norite pamatyti visus savo svečių „Instagram“ kadrus. Suteikite jiems žymą, kad jūs (ir jie) galėtumėte pamatyti viską vienoje vietoje. Pasirinkite paprastą, įsimenamą žymą. Galite tiesiog sujungti abi savo pavardes. Patikrinkite, ar jūsų žyma yra unikali. Įdėkite savo grotažymę kvietime ir vestuvių programoje jei tokią turėsite.

Paprašykite savo draugo/draugės
Jei rengiate labai mažą ceremoniją ir priėmimą, galite paprašyti savo draugo ar draugės, kad jis/ji taptų jūsų fotografu. Duokite jiems išsamias instrukcijas, įskaitant kadrų sąrašą, ir paprašykite jų fotografuoti tik tam tikrose renginio vietose. Raskite dosnų būdą padėkoti jiems už šį didžiulį palankumą ir atminkite, kad jie pirmiausia yra svečiai.

Image result for wedding favors

Dovanos svečiams
Malonu padėkoti savo svečiams už tai, kad prisijungė prie jūsų ypatingą dieną, tačiau mes manome, kad jūsų svečiai bus dėkingi už gėrimus, skanų maistą ir linksmybes šventės metu. Nereikia (stebėtinai brangių) atskirų dovanų, kurios dauguma atvejų net nebus panaudotos. Jei vis tik nusprendėte, kad norite dovanų svečiams tada siūlytume rinktis kažką iš valgomų dovanų. Svečiai mėgsta užkandžiauti pakeliui į namus kalbėdami apie vestuves.

Tostai/Sveikinimai/Kalbos
Tradicija yra tokia, kad nuotakos, jaunikio tėvas ar mama pasako kalbą vestuvėse. Bet jei viešo kalbėjimo mintis kam nors iš jų kelią stresą ir baimę, apsvarstykite galimybę praleisti vieną ar visas kalbas. Geriau, kai jūs visi mėgausitės maistu ir gerai praleisite laiką, nei praleisite pirmąsias kelias vestuvių valandas nerimaudami. Kalbų sakytojai bus dėkingi, jei pasinaudosite šiuo vestuvių patarimu.

Pirmasis šokis
Jei šokiai nėra jūsų stiprioji pusė, tai kam save kankinti imti brangias šokių pamokas dėl kelių minučių pramogos svečiams.

Svečių knygos
Tradicinės jūsų vardu pavadintos svečių knygos yra nebūtinas šventės atributas. Nes iš tikrųjų, ką ketinate daryti su daugybe svečių parašų?Unikalios svečių knygos alternatyvos, kai žmonės iš jų pasidaro meno kūrinį ar sienų dekoraciją, yra daug naudingesnės ir prasmingesnės.

Vestuvių dovanos vienas kitam
Jūs mokate už vestuvinius žiedus ir medaus mėnesį, taigi dar vienas papuošalas bet kuriam iš jūsų yra visiškai nereikalingas (nors dizainerio lagaminai tai kelionei būtų malonu!). Juk jūs dovanojate vienas kitam pačią geriausią dovaną tapdami vyru ir žmona.

Medaus mėnuo
Vestuvių planavimas gali būti pakankamai didelis iššūkis. Kodėl dar labiau prisidėti prie šio streso, kai reikia rasti įspūdingą vietą medaus mėnėsiui?Dabar populiaru pailsėti porą dienų po vestuvių toje šalyje kur gyvenate, o tada, kai praeis kažkiek laiko po vestuvių, pradėkite džiaugtis planuodami savo medaus mėnesį!

Trumpai tariant, viskas per vestuves yra neprivaloma, tačiau kiekvienas pasirinkimas daro įtaką aplinkiniams. Jūsų vestuvės nebūtinai turi būti pati svarbiausia jūsų gyvenimo diena, tačiau tai yra geriausia proga visus artimuosius sukviesti į vieną didelį vakarėlį. Praleidę tai, kas jums nesvarbu, galite skirti daugiau laiko tam, kas yra svarbu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s