Kiek pinigų reikia vestuvėms: kaip teisingai apskaičiuoti biudžetą

Kiek pinigų reikia vestuvėms, norint organizuoti gerą renginį? Čia mes surinkome visus pagrindinius vestuvių patarimus ir nurodėme vidutines paslaugų kainas. Išmokite apskaičiuoti savo vestuvių biudžetą tiek didelėms, tiek kuklioms vestuvėms. Kalbėsime apie tai, kad verta pagalvoti apie tai, kur galite ir kur negalite sutaupyti, apie naudingas paslaugas, kurios jums padės. Visų pirma, planuojant vestuvių išlaidas, reikėtų atsižvelgti į tai, kiek žmonių bus pakviesta į jas. Tai daro įtaką pokylių ir automobilio nuomos kainai.

Kaip paskirstyti pinigus
Procentine prasme vidutinio vestuvių biudžeto paskirstymas atrodo taip: pokylių šventė ir salės nuoma (41%); transportas – 7%; vestuvių ceremonija – 3%; video ir fotografija – 11%; puošyba – 9%; šou programa – 12%; techninė pagalba – 5%; drabužiai ir aksesuarai (žvakidės, žiedų pagalvėlė, piktogramos, rankšluosčiai ir kt.) – 12 proc. Nurodyti procentai neįtraukia papildomų nenumatytų išlaidų, kurios gali sudaryti iki 10–20% viso biudžeto.

Apskaičiuodami reikalingą sumą vestuvėms organizuoti, turėtumėte atsižvelgti į pagrindinių vestuvių sąmatoje numatytas išlaidas (visos kainos nurodytos eurais):

Nuotakos ir jaunikio įvaizdis

Tai apima:

Vestuvinė suknelė: jei sutaupysite, kainuos apie €170. Nuotakos vestuvinės suknelės ir jaunikio kostiumo skirtumai yra didžiuliai. Pavyzdžiui, kaina ir laikas, nes suknelės pasirinkimas nuotakai užima daug daugiau laiko, o jos kaina priklauso nuo daugybės atskirų aspektų. Jaunikis kostiumą gali nusipirkti ar išsinuomoti. Norėdami sutaupyti padės toks pasirinkimas kaip vestuvinės suknelės nuoma.

Šventiniai batai, vyriški – nuo €50, moteriški – nuo €70;

Nuometas (nuo €20);

Rankinė – (€20-€50);

Apatiniai – (€20-€50);

Makiažas nuo (€45-€100);

Manikiūras (€20-€30);

Moteriška šukuosena – nuo €45-€100 ir daugiau, vyro šukuosena – nuo €10;

Vestuvinė puokštė – mažiausiai €35;

Kailinis paltas ar kepuraitė žiemai, skrybėlė ir pirštinės, kurių pirkimas atsieis apie €100;

Kostiumas jaunikiui (nuo €150);

Vyriški marškiniai (nuo €30);

Kaklaraištis (nuo €10) ir butonierė (€5 ir daugiau).

Vestuvių ceremonija ir šventė

Tai apima ceremoniją ir salės nuomą, kurios yra daugelyje restoranų, meniu, pritaikytą svečių skaičiui, gėrimus, vestuvinį tortą, dekoravimą. Išleidžiama maždaug €35 kiekvienam svečiui + už alkoholinius gėrimus papildomai mokama vienam asmeniui, nuo €20-€35. Pavyzdžiui, kai pakviečiama 30 žmonių, mažiausia kaina už visa tai prasideda nuo €1050.

Alkoholio kiekis banketui apskaičiuojamas atsižvelgiant į svečio lytį: paprastai 1,1 litro vienam vyrui, 750 ml vienai moteriai.

1 vyrui:

0,3 l stiprių alkoholinių gėrimų – konjako, degtinės ir kt .;

vynas – 0,5 l;

šampanas – 0,3 l.

1 moteriai:

150 ml stipraus alkoholio;

400 ml vyno;

200 ml šampano.

Gauti skaičiai padauginami iš pakviestų vyrų ir moterų skaičiaus (vaikai neskaičiuojami). Taigi sužinosite, kiek kainuos alkoholis jūsų šventei.

Gėlių kaina tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų gėlių ir papuošimo masto: vestuvių arką galima papuošti vešliais bijūnais ar popierinėmis girliandomis, o kelią prie altoriaus galima papuošti šimtu uždegtų žvakių ar rožių žiedlapių. Bet kokiu atveju šią užduotį geriau patikėti profesionalui. Jis padės pasirinkti tinkamą stilių, pasakys, kurios gėlės atrodys organiškiau ir tuo pačiu bus pigesnės, kokius dekoro elementus galima panaudoti.

Vestuvinis transportas

Šį išlaidų elementą sudaro automobilio nuoma jaunavedžiams (automobilis tarp elito ir standarto klasės kainuoja nuo €30 per valandą), autobusas svečiams (nuo €30 už valandą ) ir vestuvių transporto puošyba . Paskutiniam reikia mažiausiai €30. Dėl to vestuvių procesijai reikia išleisti nuo €100.Norint nepermokėti, autobusas nuomojamas atsižvelgiant į svečių skaičių.

Vedėjas

Jo paslaugas į vestuvių biudžetą prasminga įtraukti tada, kai planuojama į pokylį pakviesti daugiau nei 20 žmonių. Vidutiniškai jo darbas, kurį sudaro šventės vedimas ir konkursinė programa, kainuos nuo €50-€100 per valandą priklausomai nuo pasirinkto vedėjo patirties ir programos sudėtingumo.

Pramogos

Tai apima dainininkų, aktorių, šokėjų, klounų, magų, žonglierių ir trenerių pasirodymus. Jei vestuvėse bus vaikų, tuomet taip pat reikia įskaičiuoti išlaidas animatoriui (jų kainos apie €30-€60 per valandą). Šiam išlaidų punktui turėtų būti skirta mažiausiai €300-€400.

Nuotraukos ir vaizdo įrašai

Norint įamžinti reikšmingą įvykį, reikia maždaug apie €60-€100 per valandą. Čia viskas priklauso nuo specialisto profesionalumo, nuo to, kiek valandų jis dirbs vestuvėse, ir nuo jo naudojamos technikos. Nuotakų pasiruošimas, ceremonija, pokylis – dažniausiai fotografas ir videografas vestuvėse praleidžia apie 10–12 valandų, kad įamžintų visas svarbiausias dienos akimirkas. Tačiau nepamirškite, kad specialistų darbas neapsiriboja vien fotografavimu ar filmavimu. Nuotraukų ir vaizdo įrašų apdorojimas po vestuvių gali užtrukti dar keletą darbo dienų ar savaičių prie to pridėkite konsultacijas ir norimos vizijos kūrimą. Todėl profesionalių fotografų ir videografų paslaugos tiesiog negali būti pigios.

Jaunavedžių šokis

Vienkartinė pamoka choreografui kainuoja mažiausiai €20 per valandą, įsigijus abonementą 1 mėnesiui, galima nuolaida. Norėdami ką nors pristatyti profesionaliai, turite bent 3 kartus apsilankyti salėje. Taigi, šokio paslauga kainuos apie €60.

Būtinos smulkmenos

Pagalvės vestuviniams žiedams, taurės šampanui, papuošimai buteliui, kvietimai ir prizai svečiams. Tam pakanka skirti €150 jei jūsų vestuvės nėra didelės.

Vestuviniai žiedai

Jų pirkimui reikės apie €700 auksiniams ir €350 sidabriniams.

Nenumatytų išlaidų sąrašas

Vestuvinės suknelės lyginimas nuo €50;

Teritorijos sutvarkymas po pokylio, vykstant po atviru dangumi nuo €50;

Vestuvinės puokštės ir torto pristatymas į vietą nuo €5-€15;

Automobilių maršruto pakeitimai nuo €5-€15;

Muzikantų papildomos valandos – vakaro pabaigoje ne visi svečiai gali būti pasirengę iš karto grįžti namo €35 per valandą;

Papildomo alkoholio ir užkandžių pirkimas nuo €50;

Jei banketą planuojama surengti gamtoje, oras gali sugadinti visą šventę. Norėdami to išvengti, verta pagalvoti, kad palapinėms, pledams, skėčiams ir lietpalčiams įsigyti liko nedaug pinigų iš biudžeto numatyto vestuvėms;

Arabatpinigiai padavėjams, kurie aptarnaus pokylį.

Rekomenduojame iš anksto apgalvoti ir apskaičiuoti savo vestuvių biudžetą, kad būtų išvengta nesusipratimų, ir tuo pačiu visada prisiminti apie tokią skiltį kaip „nenumatytos išlaidos“, kurią galima sumažinti viską iš anskto suplanavus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s